Twitter

ALBAYRAK GİDECEK Mİ? YERİNE KİM GELECEK?

Siyaset kulisleri hareketlendi. Kabine değişikliğinde gidecek ilk isimler arasında yer aldığı belirtilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yerine kimin görevlendirileceği merak ediliyor.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yapılması beklenen ancak İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından 23 Haziran sonrasına bırakıldığı ifade edilen kabine değişikliği ile ilgili kulisler hareketlendi. Kabine değişikliğinde gidecek ilk isimler arasında yer aldığı belirtilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yerine kimin görevlendirileceği merak ediliyor. 

 

BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

21 Şubat 1978 tarihinde İstanbul'da doğdu.
İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü lisans mezuniyetinin ardından, yüksek lisansını New York Pace Üniversitesi Lubin School of Business'ta tamamladı. Bankacılık ve Finans bölümünden "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Finansmanı" tezi ile doktora derecesi aldı. 1996 yılında profesyonel çalışma hayatına atıldı. Ekonomi, enerji ve finans başta olmak üzere farklı iş kollarındaki birçok farklı girişimlere yönetici olarak öncülük etti.
2013 yılı sonunda özel sektördeki kariyerine nokta koydu. Sabah gazetesinde başladığı köşe yazarlığının yanı sıra Marmara Üniversitesi'nde bankacılık ve finans üzerine dersler verdi. Pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler aldı.
25., 26. ve 27. Dönem İstanbul milletvekili olarak Meclis'e giren Albayrak, Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesidir. 64. ve 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapmıştır.
Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk Hazine ve Maliye Bakanı olarak 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası kurulan kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer aldı.
 

Tarim.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.