Twitter

AKILLI TEKNOLOJİLER FUARI'NDA AKILLI TARIM VURGUSU

Erpolat,birçok konuda teknoloji ile entegre olan tarımda verim artışına dikkat çekerek, dünyada dijitalleşmenin iş yapma biçimlerini değiştirdiğini söyledi.

 

Akıllı  Teknooljiler Fuarı Smart Future World Expo'da konuşan Alibaba.com Türkiye Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat,birçok konuda teknoloji ile entegre olan tarımda verim artışına dikkat çekerek,  dünyada dijitalleşmenin iş yapma biçimlerini değiştirdiğini söyledi. Erpolat, "En konvansiyonel işe bile teknoloji mutlaka girer. Örnegin, tarım birçok konuda teknoloji ile entegre oldu ve verim arttı. Hayata dokunan her şeyin göbeğinde teknoloji oturuyor. Yapılan her şeye teknolojiyi koymamız gerekiyor. Yakında giydiğimiz elbiseler bile üzerinde sensörler taşımaya başlayacak" dedi.

Bilgi ve veri temelli hayatın hakim olduğunu vurgulayan Erpolat, "Alınan bilgilerin tamamı şirketler için veri anlamına geliyor. Veri bizim velinimetimiz, kılavuz gibi düşünülebilir. İyi işlerseniz yol gösterir, işleyemezseniz sorun çıkar. Veri tabanlı çalışmayı öğrenmek gerekir" diye konuştu.

Teknoloji ile yapılmayan hiç bir işin karlı olmadığını belirten Erpolat şöyle devam etti, "Müşteri sizin öğretmeninizdir. Her ne kadar biz şunu şöyle yapalım böyle yapalım desek de, bizim elde ettiğimiz öngörülerin neredeyse tamamı müşterilerden geliyor. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşıladığınız noktada başarı da geliyor."

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.