Twitter

2017`DE TARIM`DA NELER OLDU?

Yeni nesil kırsal yaşam modeli Vodafone Akıllı Köy'den, Tarımsal Desteklemelere, Tarımda teknoloji ve Tarım 4.0'dan Tarım Bakanı değişikliğine kadar, 2017'de tarımda olan herşeyi bu almakakta bulabileceksiniz.

Ocak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ocak ayında "Çiğ Süt Düzenlemesi" ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yılın ilk akıllı tarım uygulaması da Peot Ceo'dan geldi. Küçük çiftçilerin bitkilerin zararlarını hızlı ve kolay şekilde analiz edebileceği bir aplikasyon geliştirdi.

Akıllı Teknolojilere Bir Yenisi Daha Eklendi

Bakan Çelik: Çiğ Süt Yasaklanamaz!

BANVİT Brezilyalılara Satıldı!

Şubat

Şubat ayında Bakan Çelik'in "Tarımsal Destek Kapsamı'nda üreticilerle yapılacak olan 2 milyar 118 milyon TL'lik ödeme açıklamasıyla üreticiye müjdeli haber verildi. Çiftçileri sevindiren bir başka haber ise, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, tarımsal ve ekonomik kalkınmaya büyük destek sağlayacak olan havza projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Çiftçilere Müjdeyi Verdi! 

Faruk Çelik'ten Besicilere Müjde

Destekleme Ödemeleri Bugün Hesaplara Yatıyor!

Mart

Vodafone Akıllı Köy'de girişimci kadın çiftçiler hayallerinin ilk adımını attı. Mart ayının son günü et fiyatlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımsal ve hayvansal olarak ulaşılması hedeflenen rakamlar hakkında bilgi verdi.

Vodafone Akıllı Köy'de Kadın Çiftçi Girişimcilik Projesi

Konya Tarım Fuarına Büyük İlgi

Bakan Çelik'in Et Fiyatlarına Dair Açıklaması

Nisan

Nisan ayında İstanbul'da gerçekleşen Tarımsal Finansmanda Sürdürülebilirlik Konferansı'nda konuşan EBRD Türkiye Yönetici Direktörü Jean Patrick Marquet, Türk tarımına yapılan desteğin 1 milyar Euro'yu geçtiğini belirtti. Tarımda istihdama yönelik sayısal verileri açıklayan TZOB Genel Başkanı Bayraktar, bu istihdamın yüzde 18,3'ünü karşıladıklarını belirtti. Rusya ve Türkiye'nin normalleşme adımlarından sonra tarım ürünlerinde yaşanan sıkıntılar çözüm için tekrar gündeme geldi.

Genç Çiftçi Başvuruları Başlıyor!

Bakan Çelik'ten Kırmızı Et Açıklaması

Rusya ile Domates Buluşması

Türk Tarımına 1 Milyar Euro Destek!

İstihdamın %18.3'ü Tarım'dan!

Ege'li Hububatçılardan Tarım 4.0 Çağrısı

Mayıs

Rusya pazarında yasaklı ürünler arasında yer alan çilekte ihracatın kaldırılması, çilek üreticileri tarafından sevinçle karşılandı. Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi'nin gerçekleştirdiği toplantının ardından gıda enflasyonunu düşürecek ilave tedbirler için düğmeye basıldı.

Bakan Çelik: Tarım Arazilerine Çivi Çaktırmayacağız!

Türkiye Yüzde 100 Yerli Tohum Üretiyor!

Çilek Üreticisine Rus Pazarı Müjdesi

Tarım Şubat Ayı İstihdamında 5 Milyonu Aştı!

Haziran

Akıllı sulama teknolojilerinde dünya lideri Netafim, tarım sektöründeki üreticilerin daha az kaynak kullanarak daha fazla verim almalarına yardımcı olacak sulama çözümleri ve teknolojileriyle Vodafone Akıllı Köy'de yerini aldı. Şehirlerde düşük maliyetle yüksek verimli gıda üretimi yapmaya imkân veren dikey tarım teknolojileri üzerine çalışmalar geliştirildi. Ovalarla ilgili yapılan düzenlemelere dikkat çeken Bakan Çelik, 202 ovayı koruma altına alıp, tarımsal sit alanı ilan ettiklerini belirtti.

Vodafone Akıllı Köy ve Netafim Dünya'nın Suyunu Kurtaracak!

Bakan Çelik: Ovalarımız Koruma Altına Alındı!

İnsanlığı Kurtaracak Teknoloji: Dikey Tarım!

Tarım Son Nefesini Veriyor!

Bakan Açıkladı, Üreticilerimiz Rahat Olsunlar!

Temmuz

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tüketicilerin alışverişlerinde yanılmaması için etiket rehberi hazırladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevini yürüten Faruk Çelik, koltuğunu Ahmet Eşref Fakıbaba'ya devretti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Değişti!

Tarım Bakanlığında Ahmet Eşref Fakıbaba Dönemi!

Havadan Para Kazanmaya Müsaade Etmeyeceğiz!

Fakıbaba'dan Kurbanlık Fiyatları Açıklaması

Rusya İle Domates İhracatı Üzerine Açıklama Yapıldı

Ağustos

Yeni görevinde çiftçilerin ve tarımın umudu olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, et ithalatini bitirmeyi hedeflediğini söylerken, kurbanlık hayvan konusunda herhangi bir sorun olmayacağını belirtti.

Bir yandan teknoloji konusunda sevindirici haberler gelirken, tarım havzalarında desteklenecek ürünler de Ağustos ayında belli oldu.

Fakıbaba: Et İthalatını 2,5-3 Yıl İçinde Bitireceğiz

Drone ile Tarım Hayal Değil!

Kırmızı Et Üretimi İkinci Çeyrekte Arttı!

Kurbanlık Hayvan Konusunda Sıkıntı Yok

Türkiye'nin İlk Dünya'nın İkinci Gül Toplama Robotu

Tarım Havzalarında Desteklenecek 21 Ürün!

Akıllı Telefonla Kurbanlık Seçme Dönemi

Eylül

Eylül ayında art arda gelen kötü haberlerle morali bozulan çiftçiler, Bakan Fakıbaba'nın her ile 3 örnek köy kurulması için Belediye Başkanlarına her türlü desteği vereceğinin müjdesini verdi. Aydın'ın Koçarlı ilçesinde kurulan Vodafone Akıllı Köy, hem tarımsal üretim, hem hayvancılık konusunda örnek teşkil ederken, teknoloji konusunda da çiftçilerin umudu olacak.

Motorine 7 Kuruş Zam!

Limon Fiyatları El Yakacak

2018 Yılı ÇKS Başvuruları Başladı!

Türkiye Geneline 250 Örnek Köy

Vodafone Akıllı Köy Projesine DuPont'tan Destek!

Ekim

Kırsaldaki nüfusun şehirlere göçmesini engelleme amacında olan Vodafone Akıllı Köy Kazakistan Tarım Bakanlığı'ndan gelen misafirlerini ağırladı. Kentten köye göçün desteklenmesi ile ilgili bir açıklama da Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar'dan geldi.

Vodafone Akıllı Köy'e Kazakistan Tarım Bakanlığı'ndan Ziyaret

Domates Ambargosuna Karşılık Buğday Ambargosu

TZOB: Kırsalda Yatırım Yapılmalı, Göç Önlenmeli!

Rusya 50 bin Ton Türk Domatesi İçin Kapıları Açıyor!

Kasım

Yeni nesil kırsal yaşam modeli olan Vodafone Akıllı Köy, Kasım ayına hızlı bir giriş yaparak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı misafir etti. Fakıbaba, Akıllı Köy'deki çalışmaları inceleyerek ''sizden öğreneceğimiz çok şey var'' dedi.

Kasım ayında gündemi meşgul eden diğer bir konu ise kırmızı et oldu. Antalya Finike'de meydana gelen hortum felaketinin yaralarını TARSİM'in saracağı açıklanırken, Bakan Fakıbaba ''yaraların sarılması için herşey yapılacaktır'' diyerek çiftçileri rahatlattı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Vodafone Akıllı Köy'de!

Tarım, Teknoloji İle Yeni Boyut Kazanıyor!

Üreticilerin Yaralarını Tarsim Saracak!

Fakıbaba: Yaraların Sarılması İçin Ne Gerekiyorsa Yapılacak!

Aralık 17

Yılın son ayına girerken et sorununu çözmeye yönelik desteklemelerin yeni yılda artacağını Bakan Fakıbaba açıkladı. Bunun yanında bir güzel haber Tabit Kurucu Ortağı Tülin Akın'dan geldi. Tülin Akın, İş'te Kadın Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı'nın elinden ödülünü aldı. Tabit ve Vodafone iş ortaklığında kurulan Vodafone Akılllı Köy, yılın son ayında Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Tunay Çoban ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş'ı ağırladı. Teknoloji'yi tarım ile buluşturan Vodafone Akıllı Köy, 2018'de Tarım 4.0'ın öncüsü olacak.

Tülin Akın'a Cumhurbaşkanı'ndan Ödül!

2018'de Desteklemeler Artacak!

Tarımda Bilimin İmkanlarından Yararlanmalıyız!

Aydın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tunay Çoban Vodafone Akıllı Köy'de!

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş Vodafone Akıllı Köy'de!

Tarım'da Teknoloji Olmazsa Bağımsızlık Olmaz!

Tarim.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.