2016 AYÇİÇEK DESTEKLEME ÖDEMELERİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Bir çok çiftçinin büyük merakla beklediği Ayçiçek destek ödemeleri bu yıl ne zaman yapılacak?.

Türkiye'de tarımı kalkındırmak ve tarım ürünlerinin üretimini daha da arttırmak amacıyla her yıl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan bir çok çiftçiye destek ödemeleri geliyor. Çiftçilerin rahat bir şekilde işlerini yürütebilmesi ve ardından da ekinlerin daha fazla ekilebilmesi için ödenen bu primlerin ne zaman verileceği ise herkes tarafından merak ediliyor.

Geçtiğimiz yıllarda genel olarak ödemeleri hızlı bir şekilde veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu yıl da aynı hızda ödemeleri vermesi bekleniyor. Her yıl hemen hemen aynı tarihlerde verilen destek ödemeleri ile birlikte bir çok çiftçi rahat nefes alabiliyordu. Fakat bu yıl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın destek primlerini ne zaman vereceği hakkında ise açıklama yapmaması çiftçileri endişelendirmeye devam ediyor.

Ödemeler bu yıl Nisan ayında mı başlayacak?

Yapılan incelemelere göre bu yıl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın büyük bir merakla beklediği destek prim ödemelerini Nisan ayında vermesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda Nisan ayında açıklanan ve ürün başına verilecek destek priminin ne kadar olacağına dair incelemelerle alakalı duyurularda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu yıl da aynı tarihlerde konuya ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

Bir çok çiftçinin büyük merakla beklediği açıklama ile birlikte özellikle yağlık ayçiçek üreticileri rahat bir nefes alabilecek ve daha fazla prim alarak daha fazla ekim yapabilecek.

Konu ile alakalı henüz net bir bilgi bulunmasa da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu tarihlerde açıklamada bulunması bekleniyor. Fakat beklenen açıklama daha sonraki tarihlerde de gelebilir ve ödemeler de gecikmeler yaşanabilir.

Ana Sayfa Haberleri
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.