Twitter

150 BİN SAZAN YAVRUSU ANKARA GÖLETLERİNDE

Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, gölet ve akarsulardaki balık stoklarının korunması VE ekonomik değeri yüksek olan balık türlerinin artırılmasını amacıyla 39 gölete 150 bin yavru sazan bıraktı.

 Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Kepez Ünitesi tarafından üretilen 150 bin adet yavru pullu sazan Ankara'ya getirilerek 8 ilçede bulunan 39 gölete bırakıldı.

 Akarsu ve göletlerdeki balık varlığının devamlılığının sağlanabilmesinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Ankara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muhsin TEMEL, balıklandırma çalışmalarıyla gölet ve akarsulardaki mevcut balık varlığının korunması, ekonomik değeri yüksek balık ürünlerinin artırılması ve vatandaşların hayvansal protein ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiğini söyledi.

 Ankara'da  Hirfanlı ve Sarıyar Baraj Gölleri'nin ticari avcılığa açık olduğunu, bu iki göl dışındaki tüm göl ve göletlerin ticari avcılık için yasak olduğunu hatırlatan TEMEL, amatör avcıların boyu en az 40 cm olan en fazla 5 adet sazan avlayabileceğini ve bir amatör avcının suya en fazla üç kanca takılı dört adet olta bırakabileceğini de belirtti.

 

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.