Twitter

YALANCI ÇİLEK

Bahar mevsimi geldi yemelere doyamadığımız çilekler raflarda yerini aldı. Bu mevsimde her yerde satılmaya başlayan tatlı diyerek aldığımız çileklerin ne kadarı doğal. Biz gerçek çilek mi yiyoruz?

Kırmızı kırmızı, iri iri insanın gözüne çarpan bu çilekleri büyük iştahla alırsın lakin eve bir gelirsin, tat yok. O kocaman, iştahını kabartan çilek sudan farksız. Sonra başka bir yere gidip oradan alıyorsun o da aynı. Yahu bu çileklerin tatlı olanları yok mu hiç. İçine ne koyuyorsunuz da bu kadar tatsız tuzsuz oluyor. Bir tane tatlı çilek bulunmaz mı yaa. İçine hormonu basıyorsunuz, bırakın yamuk mumuk olsun, bırakın içinde kurt olsun, ama doğal olsun. Her şeyin bir dozu var.  Bunları çocuklar yiyor. Vitaminden çok hormon yiyorlar.

İş sadece çilekle bitse iyi. Yediğimiz hiçbir yiyecekte tat yok. Dışı seni içi beni yakar. Buna bir dur demenin vakti gelmedi mi? Düpedüz zehirleniyoruz.  Biz doğalının tadını biliyoruz. Peki ya çocuklar. Onlar doğal meyvenin tadını sanırım hiçbir zaman öğrenemeyecek. Onlar doğal beslenemeyecek.  Onlar ömürlerinin sonuna kadar yalancı çilek yiyecek.

NAZİFE ÇAKIROĞULLARI

İçerik Editörü
Son Yazıları:
» Tüm Yazıları
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK