Twitter

MOBİL DUNYA KONGRESİ IZLENİMLERİM - TARİMDA MOBİL PANELİ

Merhaba, Bugün Barselona da Mobil Dünya Kongresindeydim. Vodafone Türkiye CEO su Serpil Timuray Tarım da Mobil Panelinde Vodafone Çiftçi Kulübünü anlattı.

Sunum perdesinde Ankara Polatlıdan çiftçimizi görünce Türkçe anlatımı yayınlanınca heyecandan titredim ve gözlerim yaşardi. 
Daha sonra diğer sunumlar gerçekleşti, bizimle ayni işi yapan Dünya dan örnekler. Onlardan ne kadar ileri de olduğumuzu farkedince daha da  bir duygulandım. 
Vodafone Çiftçi Kulübünde çiftçilere sunduğumuz hizmetler benzersiz ve çok ileri seviyede. 
Ama nüfus yoğunluğundan olsa gerek Çindeki servisi kullanan 50 milyon çiftçi varmiş. Müthiş bir rakam değil mi. Bizim nüfusumuz kadar çiftçiye hizmet veriyorlar neredeyse.
Daha sonra Mobil konusunda çalışan şirketlerin kadın ceolarının katıldıgı bir toplantıya katıldı+m. Dünya Bankasi ile 3G teknolojisini geliştiren şirketle ve en son facebook kurucusu ile ropörtaj yapmiş bir gazeteci ile görüştüm.
Oradan Tarimsal Mobil projeleri yapan diğer firmalarin olduğu bir toplantıya katıldım. Onlar ne yapıyorlar, biz ne yapıyoruz bilgi paylaşımında bulunduk. 
Sonuçta Turkiye'deki çiftcilere, Dünya' daki çitftçilere verilen hizmetlerin 10 kat üstünü verdiğimizi gururla anlayarak, yeni projelerimize de destek ve partner bularak günümü tamamladim. 
3 gün daha burada olacağım. 
Sali günü gazetelerden kongre ve Vodafone Türkiye Ceosu Serpil Timuray in sunumunun haberini okursunuz. Vodafone Çiftçi Kulübu ile Dünya ya damgamızı vurduk çünkü. 
Bakalım yarın neler olacak. 
Bu arada Barselona hakkında bilgi vereyim. 
Burasi çok ama çok güzel bir şehir bitmeyen bir Istiklal Caddesi düşünün..
Ama tek sorun burada çok fazla hirsizlik olayı olmasi. Kongre kaydinda hirsizlara karsi onlem listesi verildi ve sakin turist gibi davranmayın uyarısı verildi... 
55 bin kişi bu kongrede... 
Bir kaç gün sonra dönüyorum... 
Herkese sevgiler...
Tülin Akin

TÜLİN AKIN

2004 yılında öğrenciyken kurduğu Tarimsalpazarlama.com ile Türkiye`nin ilk ve önde gelen iletişim, e-öğrenme networkü ve e-ticaret medyasını hayata geçirdi. 2007 de İhracatın Yıldızlarında e-ihracat birincilik ödülü aldı. Tarımsal Bankalarla birlikte Çiftçi Kredi kartlarını modelleyerek, çiftçinin zarar görmeden finans kaynağı bulmasını sağladı ve bunları anlatmak için 12.000 köy ziyareti gerçekleştirdi. Vodafone ile birlikte Çiftçi Kulübü nü kurdu ve Çiftçiye özel SMS ve Uygulamalarla 1 milyon 400 bin çiftçinin ve ailesine bilgi ve hizmet ulaştırarak tarımda erken uyarı bilgilendirmeleri ile yaşam tarzlarını değiştirdi. Intel`in desteklediği, okuma yazma bilen herkesin kullanabileceği ve bilgi, iletişim, pazarlama, ihtiyacı olan konularda uzmanlara soru sorabilmeyi sağlayan bir Çiftçi Bilgisayarı yazılımı ürettirdi. Kırsal Alanda Su Bilincini geliştirmek ve Traktör Kazalarını önlemek amacıyla da Sosyal Sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. 2012 Türkiye Ziraatçılar Derneğinden Tarımsal Ticareti Geliştirme Ödülü, 2013 Sabancı Vakfından Türkiye`nin Fark Yaratanı, 2013 JCI - TOYP Dünya`nın 10 başarılı Genci Girişimcilik ödülü, 2103 Anita Borg Institute Uluslararası Sosyal Etki Ödülü, 2013 Garanti - KAGİDER Yılın Kadın Sosyal Girişimcisi Ödülü almış, JCI ve ICC-WCF tarafından 2014 yılında Nobel`e aday gösterilmiştir.`TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri` ve `Tarımsal Pazarlama` şirketlerinin Kurucu Ortağıdır.
» Tüm Yazıları
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK