Uygulama
Twitter

MANİSA AFRİKA HASTALIĞINA SAVAŞ AÇTI

Manisa İl genelinde haşereyle mücadele çalışmalarına aralıksız devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu Kaymakamlığınca Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına iletilen bilgi doğrultusunda halk arasında Afrika Hastalığı olarak bilinen Lumpy Skin Disease hastalığına karşı ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Haşereyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce hastalığı tespit edildiği bölgelerde de rezidüel ve larvasit uygulaması gerçekleştirdi. 

Manisalılara temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre sunmak amacıyla çalışmalar gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, haşereyle mücadeleye devam ediyor. Bu kapsamda çöp konteynırları, gübrelik alanlar ve yeşil alanlarda periyodik olarak uygulamalar yapan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Haşereyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Turgutlu Kaymakamlığı'nca Büyükşehir Belediyesi'ne iletilen bilgi doğrultusunda halk arasında Afrika Hastalığı olarak bilinen Lumpy Skin Disease hastalığına karşı ilaçlama çalışmalarına hız verdi. 

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK