İSRAİL ÜRÜNLERİNE DESTEK İÇİN PERAKENDE ZİNCİRLERİNİ VE TÜKETİCİLERİ YÖNLENDİRİYOR

İsrail Tarım Bakanlığı, yerel ürünlerin desteklenmesi amacıyla büyük perakende zincirlerini, küçük manavları ve tüketicileri İsrail'de yetiştirilen ürünleri tercih etmeye çağırıyor. Ayrıca, tüketicilerin yerel ürünleri daha iyi tanıyabilmesi için İsrail ürünlerinin etiketlenmesini sağlayacak bir yasa çıkarılması için baskı yapmayı planlıyor.

Bakanlık Genel Müdürü Oren Lavi, bu çağrının İsrail tarımını koruma amacı taşıdığını vurguluyor. Ülke içinde üretilen tarım ürünlerine destek vermenin, yerel ekonomiye katkıda bulunmanın ve çiftçilere destek olmanın önemine dikkat çekiyor.

Özellikle İsrail sebzelerinin büyük bir kısmı, Gazze sınırına yakın bölgelerde yetiştirilmekte. Bu bölgeler, 7 Ekim'den bu yana süren çatışmaların ardından sivillerin tahliye edildiği yerler olarak dikkat çekiyor. Benzer şekilde, İsrail'in meyveleri, kuzeyde yetiştiriliyor ve bu bölgelerdeki topluluklar, İsrail güçleri ile terör grupları arasındaki çatışmaların etkisi altında bulunuyor.

Ancak son dönemde İsrailli çiftçiler, yaklaşık 2.000 Taylandlı çiftçinin ayrılması gibi zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bu durum, İsrail tarımının istikrarını tehdit ediyor.

Mevsimlik ürünlerin toplanması ve ineklerin sağılmasına yardımcı olmak için gönüllülerin görevlendirildiği belirtiliyor. İsrail Tarım Bakanlığı, yerel ürünlerin desteklenmesi için atılan bu adımların önemine vurgu yapıyor ve tüketicilerin yerel ürünleri tercih etmelerini teşvik etmeye devam ediyor.

timesofisrael.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.