Twitter

İNCİR ÇEKİRDEĞİNDEN GELEN ŞİFA TÜKETİCİLERE ULAŞIYOR

Somondan bile daha fazla Omega 3 içeren incir çekirdeği yağının faydaları ve kullanım alanları, üretimden tüketime olan yolculuğuyla merak edilenlerin hepsi bu röportajda.

 İncir çekirdeklerini kendi tesisinde hiçbir kimyasal işleme maruz bırakmadan doğal olarak işleyen Bir Numara Sağlık Gıda ve Besin Takviyeleri Firmasının Sahibi Gülcan Tuna ile incir çekirdeğinin faydalarını ve incir çekirdeği yağının üretimden tüketime uzanan yolculuğunu konuştuk.

Sayın Gülcan Tuna, sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Bir Numara Sağlık Gıda Besin Takviyeleri" Firmasının kuruluş öyküsünü anlatır mısınız? ?

 Girişimci olmak, yeni ürünler ortaya koymak, araştırma yapmak, insanlığa yararlı olabilmek için kurduğumuz firmamız incirin başkenti olan Aydın Kuyucak Pamukören'dedir. İncirin başkentinden insanımıza sağlıklı ürünler sunmak için yola çıktık. İncir ile ilgili bir çok çalışma yaptık. Yapılan çalışmaları inceledik. İncir ile ilgili bugüne kadar dalıyla, yaprağıyla, balıyla, toprağıyla, incirin kendisiyle bir çok çalışma yapılmış. Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim'de yer alan Tin Suresi açıkca hedef belirten bir sure. Bu sure bizim çıkış noktamız oldu.

İncir çekirdeğinin yağını üretme fikri sizde nasıl oluştu? İncir çekirdeği yağının üretim süreçlerini bizlerle paylaşır mısınız? 

 İncir çekirdeği yağı çok uçuk kaçık bir kavram gibi geliyor insanlara. Çünkü bizlere "İncir çekirdeğini doldurmaz", "Ocağına incir ağacı dikti", "İncir ağacında düşen iflah olmaz" gibi yanlış algı operasyonları olan bir çok sözlerle kafalarımız karıştırılmış. Öyle ki incir meyvesi, göz ardı edilsin diye bizzat bu sözler ısrarla söylenmiş ve halen de söylenmekte. Kuran-ı Kerim'de üzerine yemin edilen bir meyve için bu sözlerin bizler tarafından söylenmediği bizzat bu işin rantını kazanan kişilerce söylendiği kanaatindeyiz. İnsanlar incir ağacı dikmesin diye incir ağacından düşen iflah olmaz demişler. Cevizden düşen, söğütten düşen, erikten düşen iflah olur mu? Maksat o değil. Maksat Omega-3 ve E vitamini bakımından Dünya'daki en üstün ürün olan incirin içindeki çekirdeğin bizim insanımızca sağlığını korumada kullanılmaması. Evet incirin içindeki incir çekirdeklerini biz tek tek çıkarıyoruz. Hiçbir kimyasal işlem yapmadan, doğal olarak çıkarıyoruz. Daha sonra da bu çekirdekleri soğuk pres olarak sıkıyoruz. Ortaya muhteşem bir ürün ortaya çıkıyor...İncir Çekirdeği yağı.    

                 

İncir çekirdeği yağının faydaları nelerdir? İncir çekirdeği yağının kullanım alanları nelerdir?

 İncir çekirdeği yağımızın Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmokoteknik laboratuvarlarında yaptırdığımız analizinde % 40 oranında Omega-3 çıktı. Omega-3 en fazla somon balıklarında bulunuyor diye biliyorduk. Somon balıklarında % 35 oranında Omega-3 var. Yani incir çekirdeği yağı somondan elde edilen omega-3 'ten % 17 daha fazla Omega-3 ihtiva ediyor. Bunun yanında % 31 Omega-6 ve % 17 Omega-9 bulunmakta. E vitamini oranı ise muhteşem bir oranda. Bayanların cilt için en çok kullandıkları Argan yağında 70 mg E vitamini var iken, İncir çekirdeği yağında 404 mg E vitamini var. Böyle muazzam bir ürüne halen incir çekirdeğini doldurmaz sözünü söylenebilir mi?

 Bu yağı içerek ve cilde sürerek kullanabiliriz. İçtiğimizde içeriğindeki Omega-3 ve E vitaminin sağladığı bütün faydalar fazlası ile gerçekleşir. İçerek beyin sağlığımızda; unutma, bunama, Parkinson, alzhemier, Ms, demans, Kalp-Damar sağlığımızın korunmasında, kolesterol, damar sertliği, damar tıkanıklığı, tansiyon, diyabet sıkıntılarında sıkıntılarında kullanabileceğimiz bir üründür. Çocuk sahibi olmak için uğraşan ailelerimize kısa bir açıklamada da bulunmak istiyorum. E vitamin eksikliğinde kısırlık meydana gelmektedir. E vitamini bakımından hem doğal, hem de E vitamini olarak en yüksek değere sahip olan incir çekirdeği yağını mutlak kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Cildimize sürdüğümüzde ise sivilcelerde, kırışıklık, lekeler, kaz ayakları, göz altı torbalar, yüz, gerdan, kol, göğüs sarkmalarında, saç dökülmelerinde çok kısa zamanda etkili sonuçları görebiliriz.   

 

Ürünleriniz satış ve pazarlamasını nasıl yapıyorsunuz? 

 Ürünlerimizin satış ve pazarlamasını ise internet sitemiz aracılığı ile yapıyoruz. incircekirdegiyagi.com ve inciryagi.com bizim sitelerimizdir. Buradan sipariş verip alış-veriş yapılmaktadır. Aynı zamanda Aydın-Denizli Devlet Karayolu Pamukören kavşağında ofisimizde ürünlerimizi görüp, inceleme ve alışveriş yapma imkanı vardır. 0 531 584 0420 numaralı telefonumuzdan ise bilgi paylaşımı da yapılabilmektedir.

Piyasada satılan incir  yağlarından sizin yağınızın farkı nedir?

 Piyasada üzerinde incir çekirdeği yağı yazan ancak içinde bir damla dahi incir çekirdeği yağı olmayan bir çok ürün bulunmaktadır. Bunları alıp kullanan vatandaşlar maalesef bir fayda görmemekte ve sonunda incir çekirdeği yağını kötülemektedir. Bu da bizim amacımız olan insanlığa yararlı olabilmek için kurduğumuz firmamız için kötü örnek teşkil etmektedir. İnsanımız bunlara kanmasın. Diyabet rahatsızlığı yaşayan, ayakları kesilen, damar yolları tıkanan hastalar, unutma, bunama yaşayan insanlar, kalp krizinden her gün binlerce anjiyo olan kişiler, çocuk sahibi olmayı bekleyen anne babalar ve daha bir çok insan için vebal altına girmeyin, doğru ürünü doğru yerden alın diyorum.

Röportaj : Hayal Senem Sayan

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz Toplam: 1, Onay bekleyen: 0.
  1. Deniz Karaoğlu

    Çok güzel ve kaliteli bir röportaj İncirin çekirdeğinin faydaları o kadar çok ki bizler yeni öğreniyoruz

CİFTCİLİK