Twitter

HAYVANCILIKTA DUMANLI FARKI

Müşteri ihtiyaçları çerçevesinde, sahip olduğu teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak beklentileri optimum düzeyde üretimi gerçekleştiren Dumanlı Tarımı dinledik.

1989 yılında Dumanlı Ticaret olarak sağım makinası tamiratı ile iş hayatına başlayan Dumanlı Tarım, ilerleyen günlerde çeşitli firmaların bayilik ve servis hizmeti yanında yedek parça temini ve gezici bakım ekiplerini oluşturarak çalışmalarına devam etmiş.

Süt sağım sistemleriyle isim yapan İzmir merkezli Dumanlı Tarım, patentli elektrikli çit sistemleriyle üreticinin kara gün dostu oluyor. Gerek tarım alanları gerek besi çiftlikleri gerekse kovanlar elektrikli çit sistemleriyle korunuyor, elektriğin olmadığı alanlarda güneş enerjisi imdada yetişiyor.

Geliştirdiği otomatik Süt sağım sistemiyle, iş dünyasına adım atan Turan Dumanlı Türkiye'nin yıldızları arasına nasıl katıldıklarını anlattı. 

Süt sağım makineleri, süt sağım odaları elektrik çit sistemleri süt soğutma tankları, güneş enerji paneli ürettiklerini belirten Dumanlı Tarım Makineleri Yönetim Kurulu Başkanı Turan Dumanlılar, yaklaşık 600 çeşit parçayı kendilerinin ürettiğini söyledi. Dumanlılar, ürettikleri tüm ürünlerinin ISO 9001 kalitesinde patentli olduğunu 600 çeşit farklı parça üretimlerinin de tümümün kendi imalatları olduğunu kaydetti. 

Türkiye genelinde şuan için 74 ilde süt sağım merkezleri kurduklarını belirten Turan Dumanlılar, "1989 yılında başladığım işimde 2000 yılında Dumanlı Tarım Makineleri (DTM) adı altında şirket oldum. Firma olarak süt sağım makineleri ve süt sağım odaları sistemlerimizin tüm gereksinimlerini kendimiz üretiyoruz. Ödemiş sanayi sitemizdeki bu üretim merkezimiz de 50 çalışan arkadaşımız ile üretim yapmaktayız. Üretimde bazı ürünlerimizin sadece ham maddesi Türkiye'de olmadığı için yurt dışından alıyoruz" dedi.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLİ ELEKTRİKLİ ÇİT

Süt sağım sistemlerinin yanı sıra firma olarak elektrikli çit üretimi yapmaya başladıklarını belirten Dumanlar, "Türkiye'nin dört bir yanına süt sağım sistemleri süt sağım odaları kurduğumuz gibi elektrik çitte kuruyoruz. Özellikle doğu Karadeniz bölgesinde arıcılar bu sistemimizi çok tuttu. Bal üretimi ile uğraş gösteren üreticilerimiz dağda kovanlarını ballarını ayı ve domuz gibi yabani hayvanlardan koruyamıyorlardı. Elektrikli çiti ürettik ama o çiti dağın başında nasıl çalıştıracaksınız? Firma olarak onun da cevabını verdik ve güneş enerjisi paneli ürettik. Ürettiğimiz güneş enerjisi paneli gün boyunca güneşin enerjisini alarak elektrik enerjisine çeviriyor. Bu sayede dağın başında arı kovanlarının etrafında kurulu elektrikli çit sistemi de yabani hayvanlara zarar vermeyecek şekilde çalışıyor. Arıcılarımız bal üretimini sağlıklı bir şekilde sürdürüyor. Bunların yanında uzun zamandır kurduğumuz süt soğutma tankları kurulumu da devam ediyor. Ürünlerimizin yüzde 90 en üst derece kalitede kromdur. Şu anda Türkiye genelinde Dumanlı Tarım Makineleri olarak 74 ilde kurulum yaptık. En doğudan en batıya en kuzeyden en güneye kadar birçok il merkezi ilçe merkezi hayvancılığın yoğun yapıldığı bölgelerde firmamız çalışmalar yaptı. Tüm Türkiye'de olmamıza 5 il kaldı. Bu çalışmaları yaptıktan sonra iş bitti deme şansımız yok. Müşteri memnuniyeti ve kalite her zaman ön planda olduğu için şuan 18 adet araç filomuz ile Türkiye genelinde servis ağımız var. Firma olarak her zaman tüm ürünlerimizin arkasındayız. Sattığımız ürünlerimizin her biri garanti kapsamı içerisinde en uzak yerde en küçük sorun çıktığında servis ağımız orada oluyor."

Dumanlı Tarım Neler Üretiyor ?

Dumanlı Tarım'ın Sahibi Turan Dumanlı'nın işyerlerinde Tarım ve hayvancılık sektörüne büyük ivme kazandıran birçok cihaz üretiliyor. Elektronikten, mekaniğe kadar uzanan ürün yelpazesi içinde,

. Süt sağım makinaları-sistemleri.

. Süt sağım makinaları. 

. Sürü yönetim sistemi.

. Elektrikli çit sistemleri

. Süt soğutma tankları.

. Yem karma makinaları.

. Sağımhane demir ekipmanları

. Gübre sıyırıcı.

. Çiftlik ekipmanları

. İnek, dana, masaj makinaları ve memelikler bulunuyor.

Tarımın Nabzı

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK