Twitter

HAYVAN GÜBRESİ (BOK DEĞİLDİR)

Densizin biri bir kamyon hayvan gübresini Düzce'nin ortasına boşaltmış. Güya eylem yapıyor. Bazılarıda bok deyip tutturdular. Dökülen bok değil topraklarımızın dostu olan hayvan gübresidir. Burada Düzce'lileri suçlamak tamamen deli saçmalığıdır.

Tarımda kimyasal gübreler doğrudan bitkiyi beslerken, toprağı devreden çıkartıp topraktaki mikro organizma faaliyetini durduruyor. Yani kimyasal gübreler toprak katilidir.

Oysa sizin BOK diye yazdığınız organik tarımda bitki beslemenin yolu toprağı beslemekten geçer. Hayvan gübresi toprağı besliyor. Toprak bitkiyi, bitkide biz insan oğlunu organik olarak besliyor. Yani sizin BOK dediğiniz bir doğal gübredir.

Şimdi Türkiye topraklarının % 80 çölleşme ile karşı karşıya biz bunu ancak hayvan gübresini kulanırsak, kimyasalara sırt çevirirsek kurtarırız. Böyle bir söylemle sayın genel başkan KILIÇDAROĞLU bir açıklama yaparsa yürüyüşün esas amaçlarından biri daha yerine gelmiş olmaz mı? Amaç ADALET değil mi? Bu topraklar içinde ADALET lazım. Hemde acil.

Böyle bir söylem çiftçiyi,köylüyü ve toprak sahiplerini Kemal Kılıçdaroğlu' nun etrafında kenetler.

HATİCE ZEYBEK

Ziraat Yüksek Mühendisi
» Tüm Yazıları
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK