Twitter

DÜNYA ARTIK ESKİSİ GİBİ DÖNMEYECEK

Kurucumuz ve gururumuz Tülin Akın AKILLI KÖY projesi ile Start Up Dergisinin Şubat sayısına konuk oldu.

TÜLİN AKIN TABİT TARIMSAL BİLİŞİM VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ KURUCUSU

KIRSALA TEKNOLOJİ Hedefim,teknolojinin kırsal alanda yaygınlaşmasını sağlayacak ve Dünya'ya örnek olacak projeler yapmak.Çiftçilik mesleğinin prestijini artırıken bir yandan göç,buna bağlı işsizlik ve sonuç olarak fakirliğin önüne geçilecek projeler yapmak istiyorum.Bunun sadece kırsalda teknoloji kullanımının yaygınlaşmasıyla gerçekleşebileceğini düşünüyoruz.

AKILLI KÖY TABİT,şu anda '' Teknolojiyi yanımıza aldık köyümüze dönüyoruz''sloganıyla bir köyde ''Akıllı Köy''projesi yapıyor.6 Ay önce Aydın'da projenin ilk adımlarını atarak var olan geçimini çiftçilikle sağlayan bir köyü teknolojiyle donattık.Köyün tarımını,ekonomisini,sosyal imkanlarını geliştirmek,kırsalda teknoloji devrimi yapmak için kollarımızı sıvadık.

ŞEHİRDEN KAÇIŞ Türkiye'ye ve Dünya'ya yayılacak yeni iş modeliyle güçlü tarımıyla insanların modern,rahat ve mutlu olmasını sağlayacağız. Bunu yapmak isteyen herkese destek olacağız.Tabii bu arada çevre,sosyal ve ekonomik anlamda değişimleri de raporlayacağız ve görsel arşiv oluşturacağız.Dünya artık eskisi gibi dönmeyecek.İnsanlar şehirlerde değil köylerde yaşamak isteyecek.

Start Up
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.