CEVİZ AĞACININ ALTINDA OTURMAK NEDEN TEHLİKELİ !

Ömrü oldukça uzun, görkemli mi görkemli, adına şiirler yazılan ceviz ağacının bugüne kadar hiç duymadığınız, duyunca yok artık diyeceğiniz özellikleri var. Ceviz ağacı sadece ceviz vererek doğaya fayda sağlamıyor öyle bir sistemi var ki hayran olmamak elde değil. Peki ceviz ağacının altında oturmak neden tehlikeli?
işte ceviz ağacının inanması güç 5 özelliği;

1. Dibinde Uyumadan Önce Bir Daha Düşünün!

Ceviz ağacı salgıladığı sülfür gazı nedeniyle dibine oturanları bir güzel sersemletir. Bunun nedeni havadaki diğer gazlardan daha ağır olduğu için dibe çöker ve ağacın altına oturan kişi sersemlemiş halde oradan kalkar.

2. Kendi Cinsini Bile Barındırmaz

 
Ceviz ağacı içinde bulunan bu gazlar, ağacın dibinde kendi fidesi dahil olmak üzere yetişmesine izin vermiyor. Ceviz ağacı yetiştirdiğiniz yerde kolay kolay ot derdiniz olmuyor. 

3. Ozon Tabakası Ondan Sorulur

Bu ceviz ağacının olmazsa olmaz gazı sülfür ozon tabasının dostu.  Bizim ısrarla yok etmeye çalıştığımız ozon tabakasının tamirini bizzat kendisi üstleniyor. 

4. Her Ağaçta 1 Ton 

Dünya'nın neresine giderseniz gidin, en iyi ceviz ağacı bile ortalama 100 bin adet ceviz veriyor. Bu da yaklaşık 800-900 adet cevize denk geliyor. Öyle muhteşem bir sistemle oluşmuş ki hem meyvesi, hemde kendisi insanlık ve doğa için bir mucize.

5. Bir Mucize 

Cevizin, vücudun savunma mekanizmasına, kap kaslarına, beyne, bağışıklık sistemine ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz pek çok şeye faydası var.
 
Ülkemizde de yetişmesi oldukça kolay olan bu yiyeceği dikmemek, üretimde ve tüketimde öncü olmamak için hiç bir sebebimiz yok. Gölgesinden faydalanmak çokta mantıklı olmasa da yiyebildiğimiz kadar yiyelim, dikebildiğimiz kadar ceviz ağacı dikelim. 
Tarim.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.