ÇANKIRI TKDK`DAN 170 PROJEYE DESTEK

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğü tarafından 13. çağrı döneminde 170 proje teslim alındı.

Koordinatörlükten yapılan yazılı açıklamada, 13. çağrının 10 Şubat 2015'te sona erdiği hatırlatılarak, proje sayısının fazla olmasının sevindirici olduğu kaydedildi. Açıklamada, şunlara yer verildi: "Alınan proje sayısı bakımından teşkilatımızın bulunduğu 42 il içerisinde 7. sırada yer almıştır. 13. Çağrı ile birlikte Çankırı’da ilk kez kırsal turizm ve kesimhane projelerine müracaat olmuştur. İçerisinde restoran, yüzme havuzu, sauna ve toplantı salonlarının yer aldığı 3 tane otel projesi koordinatörlüğümüze sunulmuştur. Bu projelerin yer aldığı ilçelerimiz Kızılırmak, Şabanözü ve Kurşunlu’dadır. Kesimhane projesi ise Çerkeş ilçesinde yapılacaktır. Arı ve aspir yetiştiricileri için ise 166 adet mekanizasyon projesi teslim alınmıştır."

Koordinatörlük tarafından teslim alınan projelerin incelenmesi başlatılırken en kısa sürede yatırımcılar ile sözleşmelerin imzalanacağı bildirildi.

Bugün
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.