Twitter

ÇİFTÇİYE VERİLEN GÜBRE DESTEKLERİ KATLANDI!

Bakan Pakdemirli: gübre desteklemelerinin %100 artışına ilişkin karar resmi gazetede yayımlandı

çiftçilik

ARTIŞLAR 2020 YILI ÜRETİMİNİ DE KAPSAYACAK

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, daha önce Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan gübre desteklemelerinin %100 artışına ilişkin kararın 5 Mart 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandığını söyledi.

Bakan Pakdemirli'nin açıklaması şu şekildedir:

"Böylece, hububatta (buğday, arpa, çavdar, yulaf, tiritikale) dekara 8 TL olan gübre desteği 16 TL'ye, diğer ürünlerde dekara 4 TL olan gübre desteği 8 TL'ye yükseltildi.

Ayrıca organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ilave olarak dekara 10 TL olan destekleme ödemesi de dekara 20 TL olarak belirlendi.

Destek artış kararı 2020 yılı üretimini kapsayacak şekilde alındı ve Tarım ve Orman İl/ İlçe Müdürlüklerimizce ödemeye ilişkin çalışmalar başlatıldı.

Çiftçilerimizin kaynağa en fazla ihtiyaç duyduğu ilkbahar döneminde destekleme ödemelerini yapacağız.

Tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun"

 

Tarim.gov.tr
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz Toplam: 3, Onay bekleyen: 0.
 1. Allen smith

  KREDİYE İHTİYACINIZ VAR MI Ben bir iş kurma ve yatırım danışmanıyım Yeni ile çalışıyorum Melek Yatırımcılar özel yatırımcılar Kreditörler VC ler Risk Fonları Özel yatırım şirketleri ve diğer finansman kaynakları Fonlarını Viable Business a yatırmak için fırsatlar aramak Emlak finansmanı Petrol ve Gaz şirketleri Biyoenerji Otomobil Havacılık Firmaları İmalat Sanayileri vb Özel yatırımları için iyi bir Yatırım Getirisi sağlar portföy Projeleriniz veya fırsatlarınız varsa veya sahip olan birini ortağınızı tanıyorsanız Finansmana ihtiyaç duyan uygulanabilir bir proje bu konuda benimle iletişime geçin e posta Allenmith consultant com daha fazla işlem için ve finansman Nazik ilginizi beklerken teşekkür ederim Cevabınızı bekleyin Saygılarımızla Allen Smith

 2. Hassan

  Askı listesindeki rakkamı alamıyoruz ne artışımış

 3. Yahya erdem

  Milli gelirin 1nispetinde anayasal destek ciftciye verilmelidir

CİFTCİLİK