Twitter

TÜRKİYE HAYVANCILIK SEKTÖRÜ KUŞADASI`NDA BULUŞACAK

Türkiye'nin canlı hayvan sektörü, Kuşadası'ndaki zirvede buluşacak. 22 ülkeden gelecek alım heyetleriyle birlikte son teknolojik gelişmeler de üreticiyle buluşacak.

100 baş ve üstü hayvan sayısına sahip olan 3 bin 500 süt ve besi çiftliğinin sahipleri ve üst düzey yöneticilerinin de katılacağı Anadolu EXPO 3. Canlı Hayvan Fuarı aynı zamanda "Ulusal Süt Zirvesi"ne de ev sahipliği yapacak. 
    
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenecek Türkiye'nin ilk ve tek canlı hayvan fuarı özelliğini taşıyan Anadolu EXPO 3. Canlı Hayvan Fuarı, sektörün devlerini ağırlayacak. GL Platform tarafından 3-6 Kasım tarihleri arasında Kuşadası Efes Kongre Merkezi'nde düzenlenecek fuarda, büyükbaş sığır ırkları, küçükbaş koyun keçi ırklarının yanısıra çiftlik ekipmanları ve teknolojileri, süt teknolojileri, et teknolojileri, biyogaz ve arıtma sistemlerinde son yenilikler görücüye çıkacak. Fuarda sektörün önde gelen firmaları, birlikler, kooperatifler stant açacak. Ayrıca teknolojik gelişmeler de seminerler aracılığıyla paylaşılacak.

ÜRETİCİLER ALICILARLA BULUŞACAK

45 bin metrekarelik alanda düzenlenecek fuarda Türkiye'de 100 baş ve üstü hayvan sayısına sahip olan yaklaşık 3 bin 500 süt ve besi çiftliğinin sahipleri ve üst düzey yöneticileri de yer alacak. Bölgedeki üreticiler, önder çiftçilerin deneyimlerini dinleme fırsatı bulacak. Yurt içinin yanısıra 22 ülkeden gelecek profosyonel ziyaretçilerle fuar 2 binin üzerinde alıcıyı ağırlayacak. 

4. ULUSAL SÜT ZİRVESİ

Anadolu EXPO 3. Canlı Hayvan Fuarı aynı zamanda Ulusal Sürt Zirvesi'ne de ev sahipliği yapacak. Geçen yıl Et ve Süt Kurumu'nün müdahalesine zemin hazırlayan ve önemli kararların ilk kez duyurulduğu zirve bu yıl "Yenileşim" temasıyla düzenlenecek. Zirvenin ilk günü, kaynakların doğru kullanımı, kırsaldan göçün önlenmesi, hayvan sağlığı ve refahı, hayvan besleme, sağlıklı yem, buzağı ölümleri, aile işletmeleri konulu oturumlar yapılacak. İkinci gün ise süt sektöründe yenileşim, butik mandracılık, süt sektörü yatırımları, büyükbaş ve küçükbaş hayvan sütlerinde farklı ırklar, hayvansal atıkların geri kazanımı, üretimde küçük işletmelerin sorunları, kırmızı et üretimi, mahalli idarelerin hayvancılığa yaklaşımı konuları tartışılacak. 

Haberler.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.