Twitter

SUCUK İÇERİSİNDE HAYVAN KAFASI

Son zamanlarda yaşanan terör olaylarının yanı sıra gıda üzerinde oynamalar ve gıda sorunları da söz konusu olmaya devam ediyor. Özellikle doların artması dolayısı ile marketler depolarında saklanan ürünleri vatandaşa sunmayarak gelecek yılı beklerken yapılan araştırmalar ise gıdaların nasıl pislik ortamlarda hazırlandığını bir kez daha vatandaşlarımıza göstermeye yetiyor.

Son yılların en büyük skandallarından bir tanesi et ve et ürünleri üzerinde yaşandı. Yapılan inceleme ve analizler sonucunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bir takım denetimlerin ardından sucuk olarak satın aldığımız ve sözde dana veya piliç sucuk olarak bilinen bu gıdaların içerisinde özellikle sucuk içerisinde hayvan kafasının bulunduğunu, bununla beraber kanat ve benzeri tavuk ürünlerinde ise domuz eti katkısının bulunduğuna değinildi.

Vatandaşa Adeta Zehir Yedirmişler

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bununla beraber domuz eti olarak vatandaşlara bir takım et ürünleri içerisinde sözde et diye domuz eti yedirildiği ifade edilirken sıvı yağ veya diğer margarin benzeri yağların içerisine de asitli eklemelerin söz konusu olduğu bu sayede kötü olan yağın daha fazla sıvı ve kaygan hale ancak bir o kadarda yapışkan hale getirilerek vatandaşa zehir yedirildiği ortaya çıkarıldı. 

 

Oku Haber
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.