Twitter

STSO BAŞKANI KUZU`DAN TEŞVİK VE DESTEK AÇIKLAMASI

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkan Güven Kuzu, yatırımcı ve sivil toplum örgütleri yöneticilerinin başta devlet kurumları olmak üzere çeşitli fonlardan verilen teşvik ve desteklere daha çok ilgi göstermeleri gerektiğini belirtti.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Güven Kuzu, yatırımcı ve sivil toplum örgütleri yöneticilerinin başta devlet kurumları olmak üzere çeşitli fonlardan verilen teşvik ve desteklere daha çok ilgi göstermeleri gerektiğini belirtti.

Kuzu yaptığı açıklamada,  İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı'nın dernekleri desteklemek amacıyla verdiği hibelere müracaatların da başladığını belirtti.  Dicle Kalkınma Ajansı, KOSGEB, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı,  Devlet Planlama Teşkilatı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve  İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşu ile  Avrupa Birliği gibi bazı kuruluşların çeşitli destek ve teşvikler verdiğini hatırlatan  Kuzu,  Siirt'in bunlardan daha çok yararlanması gerektiğini söyledi. Siirtli yatırımcı ve sivil toplum örgütü yöneticilerinin proje bazında verilen bu desteklere arzu edilen oranda ilgi göstermediğini belirten Kuzu, "Bunun temelinde bu tür desteklere mutlak surette projeli çalışmalara veriliyor olması ve bazen bürokratik işlemlerin biraz uzaması yatmaktadır. Ancak ilimizin kalkınmasını istiyorsak, bu durumu bir zorluk olarak görmemeli ve projeli çalışmaya alışmamız gerekiyor. Özellikle devlet kurumlarının aralarında ilimizin de bulunduğu 6'ıncı bölgedeki yatırımlara verdiği destek ve kolaylıklar çok önemli boyutlara vardı" dedi.

Kuzu,  İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'nın derneklere verdiği hibe desteğe başvurunun başladığını ve bununla ilgili ayrıntılı bilginin Dernekler gov.tr adresinden alınabileceğini hatırlattı. 

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.