Twitter

SICAKLAR GİDİYOR SERİN VE YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

Türkiye serin ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor.Bugünden itibaren yaz sıcaklarına yavaş yavaş veda edilecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM) yapılan açıklamaya göre,hava sıcaklıkları 3-7 derece azalacak.

MGM'den yapılan açıklama şu şekilde; Geçtiğimiz hafta sonundan bu yana ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bugün batı bölgelerimizden başlayarak, Perşembe günü iç kesimler, Cuma günü ve hafta sonu ise doğu bölgelerde 4 - 10 derece azalacağı ve hava sıcaklığının Eylül ayı normalleri seviyesine, iç ve doğu kesimlerde ise yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Bugün ülkemiz genelinde hava parçalı ve az bulutlu olup, hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 - 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Bugün, yurdumuzun kuzeybatı kesimlerden başlayarak yağışlı bir sistemin etkisine gireceği; Marmara ve Batı Karadeniz'in yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor..

6 Eylül Perşembe günü Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu Bölgesi ve Doğu Akdeniz'in;

 7 Eylül Cuma günü ise Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimleri, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların; Perşembe günü Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde, Cuma günü ise Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Serin ve yağışlı sistemin, hafta sonu kuzey kesimlerde etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

ANİ SEL VE SU BASKINLARINA DİKKAT 

Perşembe ve Cuma günleri özellikle Batı Karadeniz kıyı kesimi ile Marmara'nın doğusunda beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıların takip edilmesi önem arz etmektedir.

MGM
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.