Twitter

LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN DUYARLI PROJE

Şanlıurfa Ceylanpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(Tarım Lisesi) Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği öğrencileri Nesli Tükenmekte ve Nesli Tehlike Altında Olan Hayvanlar konulu "YAŞAMIM SENİN ELİNDE" adlı éTwinning Projeleri için Öğretmenleri Sabiha Tuna eşliğinde nesli tükenmekte olan hayvanları yerinde gözlemleyip inceliyorlar.

Farklı bölgelerdeki nesli tükenen ve tehlike altında olan hayvanların ortaya çıkarılmasını sağlamak ve Türkiye haritasını oluşturmayı amaçlayan bu proje ile ilgili öğrencilere bilinç kazandırmak ve konu ile ilgili öğrencilerin farkındalığını ve duyarlılığını artırmak amaçlanmaktadır.

Şanlıurfa Birecik ilçesinde yasak avlanma, tarım ilaçlarının düzensiz ve aşırı kullanılması sebebiyle koruma altına alınan 242 adet Kelaynakları doğal ortamında, Şanlıurfa Ceylanpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği öğrencileri gerçekleştirmiş oldukları teknik gezi inceledi.

Öğrenciler, Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde sadece Fırat Nehri'nde bulunan Fırat Kaplumbağalarını yerinde gözlemleyerek bilgi aldı. Gezi sırasında Fırat Nehri'nde yaşayan ve üretimi yapılan Şabut Balığı hakkında yetkililerden bilgi alan öğrenciler, dünyanın en büyük çiftliği olan TİGEM işletmesinde bulunan koruma altına alınmış olan sayıları yaklaşık 1000 civarındaki ceylanları gözlemledi.

Tarim.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.