Twitter

HATAY'DA KAPISINI AÇAN TARIM FUARI DOLDU TAŞTI

Hatay'da düzenlenen ilk fuar özelliği taşıyan tarım fuarında son teknolojiye sahip traktör ve tarım makineleri sergileniyor. Fuarda geleneksel tarım aletleri de dikkat çekiyor.

Hatay'da düzenlenen ilk fuar olma özelliğini taşıyan Tarım Fuarı törenle açıldı. Vali Erdal Ata, Hatay'ın hem sanayisi ile hem de tarımı ile ülke ekonomisine büyük katkısı olmasına rağmen bu zamana kadar bir fuarın düzenlenmemesini önemli bir eksiklik olduğunu söyledi. Vali Ata, "Dünyada asla ihmal edilmemesi gereken bir sektör var ki oda tarım sektörüdür. Dünyanın en gelişmiş ülkelerine bakın, tarıma en fazla teşviki o ülkelerin verdiğini görüyoruz" dedi.

"YATIRIM YAPMALIYIZ"

Tarımın Türkiye açısından da çok önemli bir sektör olduğuna dikkat çeken Vali Ata, "Halkımızın yüzde 40'ı geçimini tarımdan sağlıyor. İlimizde de istihdamın yüzde 30'a yakını tarım sektöründen sağlanmakta. Biz tarıma ne kadar yatırım yaparsak, tarım ile ilgili sorunları ne kadar kısa sürede çözersek hem çalışan insan sayısını, hem de tarımdan geçinen insanlarımızın refah düzeyini o derece yükseltme şansımız olacak" diye konuştu.

MARKALAŞMA SORUNU

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, "Hatay'ı Türkiye'ye tanıtacak, dünyaya tanıtacak maalesef hemen hemen hiçbir sektörde ciddi bir markamız yok. Bizim ortak sıkıntımız bu. Her sektörde markalaşmaya gitmemiz gerekiyor" diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Erdal Ata Hızarcılar ve Marangozcular Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar'a fuara katkılarından dolayı plaket verdi.

Haberler.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.