Twitter

DESTEKLEMEDEN DAĞITILAN FİDELER İLK MAHSULLERİNİ VERDİ

Osmaniye'nin Bahçe İlçesinde, Sebze Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında yüzde 50 hibe destekli olarak çiftçiye dağıtılan fidelerden ilk mahsullerini verdi.

 Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde, Sebze Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında yüzde 50 hibe destekli olarak çiftçiye dağıtılan fidelerden ilk mahsullerini verdi. 

Bahçe Kaymakamlığı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri tarafından ilçeye bağlı köylerde sebze üretimini geliştirme projesi çerçevesinde tesis edilen bahçeler düzenli olarak kontrol edilerek sebze yetiştiriciliği ile ilgili olarak çiftçilere teknik destek sağlandı. Bu kapsamda İlçede Arıklıkaş Köyünde, 80 dekarı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden alınan sebze fideleri ve buna ek olarak kendisinin temin ettiği fidelerle oluşturulan 70 dekarlık bahçe tesisi olmak üzere toplamda 150 dekar büyüklüğündeki Mehmet Uncu'ya ait sebze bahçesi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu ve teknik personellerce ziyaret gerçekleştirildi.

İlçe Müdürü Müftüoğlu sebze üreticilerinin, iklim şartlarının da uygun geçmesi durumunda bu projeden 900 bin ile 1 milyon lira tutarında gelir elde etmelerinin beklendiğini kaydetti. Müftüoğlu, "Sebze Üretimini Geliştirme Projemiz kapsamında ilçemiz köylerinde açıkta sebze yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak, üreticilerimizin verimli çeşitlerle, bilinçli ve tekniğine uygun olarak daha karlı yetiştiricilik yapmalarını sağlamak için, 2017 yılı dikim sezonunda 24 çiftçimize, 211 bin 200 adet domates, biber ve patlıcan fidesi dağıtılmıştır. Dağıtılan fidelerin 103 bin 200 adedi domates, 86.750 adedi biber ve 20 bin 250 adedi de patlıcan fidesi olup, bu fidelerle İlçemizde 200 dekar sebze bahçe tesisi kurdurulmuştur. 100 bin lira proje bedelli sebze üretimini geliştirme projemizin yüzde 50'si İl Özel İdare Müdürlüğü destekli olarak çiftçilerimize hibe olarak verilmiştir" şeklinde konuştu.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.