Twitter

`GENÇ ÇİFTÇİ HİBE DESTEK` PROJESİ İLE KÖYÜNE GERİ DÖNDÜ

Kütahya'da bir kadın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başlattığı 'genç çiftçi hibe destek' projesiyle köyüne dönüp, hayvan yetiştiriciliğine başladı.

Alınan bilgiye göre, 2 çocuk annesi 38 yaşındaki Kadriye Gümüş, doğup büyüdüğü Altıntaş ilçesine bağlı Sadıkkırı köyüne yıllar sonra bakanlığın destek projesiyle geri döndü.

Çocukluğunda babasının küçükbaş hayvanlarına bakarak büyüyen ev hanımı Gümüş, gerçekleştirdiği proje karşılığında aldığı 40 adet koyun ile küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine başladı.

Kadriye Gümüş, "Benim küçükbaş hayvanlara karşı büyük bir sevgim vardı. Eşim emekli, kıt kanaat geçiniyoruz. Ne yapacağız diye düşünürken televizyondan 'genç çiftçi hibe destek' programını duydum. Başvurdum ve hibe desteği almaya hak kazandım. Eşimde sonuna kadar bana destek oldu. Ev hanımı iken şimdi doğup büyüdüğüm topraklarda küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapıyorum" dedi.

İleride küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini daha da büyütmeyi planladığını dile getiren Kadriye Gümüş, bölgeye örnek olması için modern bir de tesis kuracağını ifade etti.

Kadriye Gümüş, Altıntaş "İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarına da teşekkür ederim" dedi.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.