Twitter

ESKİŞEHİR`DE KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ

Eskişehir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 148 genç çiftçiye 4 milyon 440 bin liralık destek sağlayacak.

Eskişehir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, proje kapsamında Eskişehir genelinde 18-40 yaş aralığında olup, başvuru şartlarını taşıyarak ilçe müdürlüklerine gerekli belgelerini teslim eden 819 genç çiftçinin proje başvurusunun kabul edildiği belirtildi. Açıklamada, "İlimize ayrılan ödenek doğrultusunda yapılan değerlendirme sonucunda 148 genç çiftçimiz hibe almaya hak kazanmıştır.

Proje kapsamında İlimiz genelinde toplam 4 milyon 440 bin TL tutarında destek verilecek olup, proje bazında, 77 büyükbaş sığır, 26 küçükbaş koyun, 8 büyükbaş hayvan tesisi yapımı ve hayvan alımı, 5 küçükbaş hayvan tesisi yapımı ve hayvan alımı, 5 ipek böcekçiliği yetiştiriciliği ve 27 adet de diğer (arıcılık, mantarcılık, kanatlı, kapama meyve bahçesi, tıbbi aromatik bitkiler ve örtü altı tesisi) proje konularını kapsamaktadır" denildi.

Açıklamanın devamında şunlar belirtildi;

"Hibe desteği almaya hak kazanan genç çiftçilerimiz, İl Müdürlüğümüz web sayfasında ve ilçe müdürlüklerimizde gerekli olan belgelerle birlikte sözleşme imzalamaya çağrılmış ve İlçe Yürütme birimlerimizce proje uygulama yerleri kontrol edilmiştir. Bu kapsamda şartları uygun olan ve gerekli evrakları hazırlayan 144 genç çiftçimiz sözleşme imzalamış, 3 çiftçimiz sözleşme imzalamamış, 1 çiftçimiz ile yapılmış olan sözleşmede iptal edilmiştir. Sözleşme imzalamayan ve sözleşmesi iptal edilen çiftçilerimizin yerine sistem üzerinden alınan yedeklere ait liste ekte olup, ilgili İlçe Müdürlüklerimizde de 5 iş günü boyunca 10-14 Temmuz tarihleri arasında ilan edilecek ve 17-21 Temmuz Tarihleri arasında da kendileri ile sözleşme imzalanacaktır. Ayrıca hibe almaya hak kazanan genç çiftçilerimiz "https://gencciftci.tarim.gov.tr" adresinden de durumlarını öğrenebileceklerdir."

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.