Twitter

ÇEVRE KİRLİLİĞİNE YOL AÇAN HAFRİYATA SIKI TAKİP

Hafriyat atıklarını kamusal alanlara ve doğaya bırakan kişi ve kurumları denetimlerle mercek altına alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yılın ilk yedi ayında 377 denetim yaparak, 17 bin 206 lira cezai işlem uyguladı.

Belediye, ayrıca ilçe belediyeleriyle otomasyon sistemi kurarak, hafriyat atıklarının yol açtığı çevre kirliliğini yüzde 95 oranında azalttı.

Diyarbakır'ın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, hafriyat ve inşaat atıklarını kaçak olarak kamusal alanlara ve doğal ortama bırakan kişi ve kurumları denetlemeyi sürdürüyor. Kentte tarım alanları, kamusal alanlar, parklar, cadde ve kaldırımlara hafriyat atıklarının kaçak olarak dökülmesini önlemek amacıyla Dokuzçeltik Mahallesi Hafriyat Döküm ve Bertaraf Sahası'nda hafriyat alanı oluşturan Büyükşehir Belediyesi, idari yaptırım yetkisini de kullanarak denetimlerini periyodik olarak sürdürüyor. Denetimlerle, hafriyat atıklarının kamusal alanlara ve doğal ortama bırakılması engellenmeye, atıkların hafriyat döküm ve bertaraf sahasına dökülmesi sağlanmaya çalışılıyor.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.