Twitter

BÜYÜKŞEHİR DESTEKLEMELERİ DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentte 10 kapama meyve bahçesi yapacak.

Tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çalışmalarına hız veren  Mardin Büyükşehir Belediyesi, başlattığı projeleri çiftçilere anlatıyor. Bu kapsamda  Mardin Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde "Meyveciliğin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında başvurular alınmaya başlandı.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Vali Mustafa Yaman, kentte meyveciliğin gelişmesini istediklerini söyledi.

Vali Yaman, "İlimiz tarım konusunda söz sahibi şehirler arasındadır. Verimli topraklarıyla dikkat çeken  Mardin'de tarımın ve hayvancılığın hak ettiği noktalarda olmasını istiyoruz. Özellikle tarım ile uğraşan hemşehrilerimizin kazançlarının artması için projeler yapıyoruz. Bu konuda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile birlikte hareket ediyoruz." diye konuştu.

'Meyveciliğin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi' için harekete geçtiklerini vurgulayan Yaman, şöyle devam etti: 

"Projeyle ilimizde 10 adet kapama meyve bahçesi yapılacak. Bu bahçelerde ise ceviz, badem ve fıstık ekilecek. Saydığımız ürünlerin ekimine en uygun ilçeler olan Artuklu,  Midyat ve Savur ilçesinde projemiz uygulanacak. Çalışmayla ekonomik değeri yüksek olan ürünlerin ilimizde üretilmesi de sağlanacak."

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.