Twitter

AMBARGOYA RAĞMEN İLK İHRACAT

Katar Yatırım Ofisi'ne bağlı Gıda Hassad Şirketi, bazı Arap ülkelerinin uyguladığı ambargoya rağmen ilk gıda ihracatını gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Gıda Hassad Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed bin Bedir es-Saade, düzenlediği basın toplantısında, "Şirketimiz gıda sektöründeki ilk ihracatını gerçekleştirdi." dedi.

Söz konusu ihracatın " Katar ekonomisinin gücü ve istikrarını" ortaya koyduğunu belirten Saade, yüksek kalitedeki hurmalardan oluşan bir sevkiyatın  Hindistan'a ulaştığını aktardı.

Katar içinde ve dışında gıda ile tarım alanlarında yatırımları bulunan Gıda Hassad Şirketi'nin  Pakistan, Umman ve  Avusturalya'da da yatırımları olduğu biliniyor.

Suudi  Arabistan,  Birleşik Arap Emirlikleri (BAE),  Bahreyn ve  Mısır yönetimlerinin  5 Haziran'da  Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmelerinin ardından Körfez'de kriz patlak vermişti.  Katar'a ambargo uygulayan 4 ülke, ilişkilerin düzeltilmesi için  Doha yönetimine 13 maddelik talep listesi sunmuş,  Katar ise uluslararası hukuka aykırı hiçbir talebin kabul edilmeyeceğini açıklamıştı.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.