Twitter

5`İNCİ PET İSTANBUL FUARI, İSTANBUL FUAR MERKEZİ`NDE START ALDI

Pet İstanbul 5'inci Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi Fuar Alanı'nda start aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fuar, ilk günden binlerce kişinin ziyaretine uğradı.

2012 yılında 20 firma ve bin 100 metrekare alanda ilki gerçekleştirilen Türkiye'nin Tek Evcil Hayvan Ürünleri İhtisas Fuarı aradan geçen üç fuarla daha da büyüdü. 2014 yılında 76 firmanın katılımı 25 bine yakın ziyaretçisi ve 7 bin 500 metrekare alana yayılan fuar 2015 yılında KOSGEB tarafından desteklenen fuarlar kapsamına alındı. Bu yıl ise İstanbul Fuar Merkezi'nde 5'incisi düzenlenen Pet İstanbul Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, hayvanseverler tarafından büyük ilgi gördü. Fuarın açılışına; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Mehmet Nuri Coşkun, İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz Karaca, Ulusal Fuarcılık Genel Müdürü Selçuk Çetin ve çok sayıda hayvan sever katıldı. Açılış kurdelesinin kesiminden sonra, Fuarın organizatörü Ulusal Fuarcılık Genel Müdürü Selçuk Çetin, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte fuarı gezdi.

"Sektörün bilinirliği her yıl daha da artıyor"

Fuarın organizatörü Ulusal Fuarcılık Genel Müdürü Selçuk Çetin, Pet İstanbul Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı'nın bu yıl 5'incisini düzenlediklerini belirterek, "Her yıl daha da sektörün bilinirliği artıyor. Pet sektörü artık bir sektörleşme yoluna girdi. Emekleme döneminden geçti artık yürüyor diye düşünüyoruz. Bu organizasyon da ona katkıda bulunmaya çalışıyor. Özellikle yurt dışı katılımcısı, yeni mağazalar, evcil hayvan sahibi olanlar, evcil hayvan sahibi olmayı düşünenlere hayatlarını hayatlarını nasıl kolaylaştırdığını gösteren bir organizasyon yapmaya çalıştık. Fuarın içeriğinde show var, yarışmalar, gösteriler var. Bir evcil hayvanla, kediyle, köpekle nasıl bir dostluk kurulduğunu, onlarla neler yapılabileceğini gösteren bir çalışmamız, gösterimiz var" ifadelerini kullandı.

"Fuarımızda evcil hayvanların hayatlarını kolaylaştıran pek çok ürün var"

Hayvan sahiplerinin bu fuarda hayatlarını kolaylaştırabilecekleri birçok ürünleri bulabileceklerini belirterek sözlerine devam eden Çetin, "Hayvan sahipleri köpeğinin daha sağlıklı olmasını, köpeğinin uzun süre hasta olmadan kalabilmesini sağlayacak ürünler bulabilecekler. Tasmasından mama kabına kadar. Mama kabına kadar her şeyi bulabilecekler. Engelsiz hayvanlar dediğimiz bir standımız daha var. Engelli hayvanların da hayata tutunabilmelerini sağlayacak aksesuarlar var. Onlara bir şekilde daha kolay bir yaşam sunmaya çalışan firmalar var burada. Evcil hayvan sahipleri fuarımıza geldiklerinde bunu görebilecekler" dedi.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.